Breussova masáž

Breussova masáž je jemnou, uvolňující, silně energetickou masáží zad. Regeneruje meziobratlové ploténky a odstraňuje tělesné i energetické blokády. Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci - odpružení a rotace páteře i ochranu nervů před stlačením. Po jemné masáži se přikládá na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se působením osmózy hromadí na drsné straně papíru. 

Podle Rudolfa Breusse neexistují zničené ploténky, pouze zdegenerované, které se masáží obnoví.


Využití:

Masáž uvolňuje svalového a psychické napětí a vrací posunuté obratle jemnou metodou do původního stavu. Působí na celou páteř, především na bederní a křížovou oblast. Masáž je možno libovolně opakovat.


Upozornění: 

Třezalkový olej je tzv. fotosenzitivní, to znamená, že po masáži a celý den poté se vyvarujte slunění nebo návštěvy solária, mohlo by se vám snadno stát, že se osypete vyrážkou nebo se vám udělají skvrny!